www.fifa-suny.clupme.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.fifa-suny.clupme.net

ARTIK İSMİMİZLEDE YENİYİZ

Hoşgeldin, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. 1 Ocak
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı

YazarMesaj
xear96
ßy_ædmin
ßy_ædmin
xear96

Zodyak : Akrep Mesaj Sayısı : 251
İş/Hobiler : webmaster photoshop
Lakap : xear96
Ruh Hali : Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı Olgun10

Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı Empty
MesajKonu: Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı   Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı I_icon_minitimePerş. 7 Ağus. - 9:22

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Avusturya kampında basın toplantısı düzenledi ve Takımımız’ın son durumu hakkında bilgi verdi.
Ekibimizi fiziksel ve zihinsel olarak yeni sezona hazırlamaya çalıştıklarını belirterek konuşmasına başlayan Ertuğrul Sağlam, kamp döneminin bir ekip ruhu oluşturmak adına çok verimli geçtiğini söyleyerek, “Mental olarak hazırlanmak, takım olarak bir bütün haline gelmek bu dönemde yaptığımız en önemli iş oldu. Kampımız ekip birlikteliğini sağlayabilmek için büyük bir etken oldu. En önemli kazanımımız ekip ruhunun en üst düzeye çıkmasıdır” diye konuştu.
Oluşan bu havanın saha içi sonuçlarla da takıma yansıyacağına inandıklarını ifade eden Sağlam, oyuncularımızın kampta büyük bir takımın büyük oyuncuları olarak çalıştıklarını söyledi. Bundan sonraki günlerde bu günlerin semeresini alacaklarını vurgulayan Ertuğrul Sağlam, “Takım içindeki birliktelik beklentimizin çok üzerinde. Taraftarlarımızın bizlerden beklediği iyi futbol ve başarılı sonucun bu çalışmalar neticesinde geleceğine inanıyorum. Bu çalışmaları biraz daha üst düzeye çıkartarak sahada da başarılı olmak istiyoruz” dedi.
Beşiktaş’ın büyük bir aile olduğunu sözlerine ekleyen Sağlam, bu aileye herkesin katkıda bulunması gerektiğini belirterek, taraftarlarımıza çağrıda bulundu. Taraftarlarımızı “Ekibimizin 12. elemanı” diye nitelendiren genç teknik adam, “Bize gönül verenlerin görevlerini fazlasıyla yerine getirip Takımımız’a daha fazla katkı sağlaması gerekiyor. Taraftarlarımız eğer gerçekten bu takımı seviyorlarsa onlardan kayıtsız şartsız destek istiyorum” ifadelerini kullandı.
Bir gazetecinin İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman arasında yaşanan olaylarla ilgili sorduğu bir soruya cevap veren Sağlam, kötü gözüken bazı olayların bazen hayırlı işlere kapı açtığını söyleyerek, “Bazen şer gibi gözüken olayların arkasından güzellikler çıkabiliyor. Bu tür olumsuzluklar bazı zamanlarda takımın başarısı adına önemli değerlerin oluşmasını sağlayabiliyor. Şu anda olumlu bir hava oluştu. Bu zaten olacaktı ancak beklenenden daha kısa zamanda oldu. Ben yıllardır futbolun içerisindeyim ancak böylesine kenetlenmiş bir grubu ilk defa görüyorum” şeklinde konuştu.
Oyun sistemiyle ilgili olarak da konuşan Sağlam, çift ön liberolu sisteme takımın olumlu cevap verdiğini belirtti. Teknik Direktörümüz, kamp döneminde sistemle ilgili olarak da mesafe kat ettiklerinin altını çizdi.

Genel Menajerimiz Sinan Engin’le arasında herhangi bir sorun olmadığından da bahseden Ertuğrul Sağlam, “Sinan Engin bize lazım olan çalışma ortamını en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyor. Aramızda sıkıntı olduğuna dair yazılan haberlerin hepsi asılsız. Başkanımızın da bize desteği çok fazla. Kendisi, elinden gelen bütün imkanları bizim için seferber ediyor” dedi.
Rakiplerimizin de sezona yeni transferlerle girdiğini hatırlatan Sağlam, Beşiktaşımız’ın ise bir önceki yıl yaptığı hatalardan ders almış, eksiklerini gidermiş bir takım olarak yeni sezona başlayacağını söyledi.
Yeni transferlerimizi de değerlendiren Ertuğrul Sağlam, futbolcu seçiminde öncelikli kıstasının kişilik ve karakter olduğunu vurgulayarak, “Benim açımdan futbolcularda aradığım özelliklerin başında kişilik ve karakter geliyor. O yönden problem yaşamayacağımız oyuncuları kadromuza dahil etmek istedik. Bunun yanı sıra futbolcu özelliklerini de araştırdık. Fakat öncelikle profesyonelliği, karakteri takıma sıkıntı yaşatmayacak isimler üzerinde durduk. Bu konuda yanılmadığımızı gördük. Yeni oyuncularımızın takıma çabuk adapte olmalarından ne kadar doğru tercihler yaptığımızı anladık. Yeni Futbolcularımız’ın geçtiğimiz sezon yaşadığımız sıkıntıları yaşatmayacak ve takımın performansını üst düzeye çıkartacak isimler olduklarını hazırlık maçalarındaki performanslarıyla gördük” ifadelerini kullandı.
Ertuğrul Sağlam, sezonun uzun bir maraton olduğunu ve bu süre içerisinde birçok maç yapacaklarını söyleyerek, hazırlık maçlarında Futbolcularımızın değişik mevkilerde denediklerini ve böylelikle takım içerisinde alternatif isimler bulmaya çalıştıklarını belirtti.
Kamp döneminde altyapımızdan yetişen çok sayıda genç futbolcumuzu da aralarına kattıklarının altını çizen Sağlam, “Başarılı olmak için her türlü argümanı kullanmalıyız. Altyapıdan yetişen oyuncuları değerlendirmemiz gerekiyor. Bu işin bir de manevi yönü var ki, Beşiktaş geçmişten beri altyapısından birçok ismi futbola kazandırmıştır. Her sene bir ismi Takımımız’a katabilirsek futbolcu maliyetlerinde önemli bir kazanç elde etmiş oluruz. Genç arkadaşlarımızdan çok memnunum. Onları takıma katkı sağlamak için aramıza aldık, onlar da benim yüzümü kara çıkartmadılar. İstanbul’a döndüğümüzde 3-4 oyuncuyu daha çalışmalara dahil edeceğiz” dedi.

Takımın büyük futbolcularıyla sürekli olarak konuştuklarını belirten Ertuğrul Sağlam, her futbolcunun sorumluluk alması gerektiğini vurgulayarak, “Delgado kaptan olduktan sonra daha fazla sorumluluk almaya başladı. Bunu Takımımız’ın en genci Necip’ten, en yaşlısı Rüştü’ye kadar hepsinden bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Fahri Tatan ile ilgili çıkan haberlere de değinen Sağlam, şunları söyledi:
“Fahri ile ilgili çıkan haberler yanlıştır. Fahri’nin yapmış olduğu yanlış açıklamalardan sonra, medyada kendi ismini kanıtlamış birçok köşe yazarının da yanlış bilgi sonrasında yanlış yorumlar yaptığını gördüm. Biz buradayız bize de rahatlıkla ulaşabilirlerdi. ‘Söyledikleri doğru mu’ diye sorabilirlerdi. Tek taraflı yapılan açıklamalardan dolayı hiç hak etmediğimiz eleştirilere maruz kaldık. Beşiktaş’a gelen ya da Beşiktaş’a giden hiçbir oyuncuya benim olurum olmadan karar verilmez. Fahri’nin kendisiyle konuştum. Bana sordu bende ona benim bilgim olmadan böyle bir şey olur mu diye cevap verdim. Konyaspor’un teklifini kendisi kabul etti. Hoşuna gitmeseydi kabul etmeyebilirdi. Ne gelen bir oyuncu benim iznim olmadan buraya girmiştir. Ne de giden oyuncu benim iznim olmadan buradan ayrılmıştır.”
Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı Medya
https://fifa-suny.yetkin-forum.com

Ertuğrul Sağlam’dan Basın Toplantısı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-